תוסף לסידור השכבות במודל

מקובל לחשוב שעבודה מסודרת עם שכבות היא פעולה מורכבת המתאימה רק לעבודה עם מודלים מסובכים ודורשת השקעה רבה… זו כמובן טעות, בכל מודל, מהפשוט ביותר, מומלץ לעבוד עם שכבות!

תוסף לסידור השכבות במודל 10

 

עבודה בשכבות מאפשרת לנו גמישות רבה בתכנון:

נוכל לבנות מספר חלופות לחזיתות, לחלוקה הפנימית, לתכנון הגג ובעצם לכל דבר שנרצה. אין צורך במס' קבצים מבולבלים ולא מעודכנים עובדים עם קובץ אחד ובו כל החלופות הרלוונטיות שניתן להדליק\לכבות בכל רגע נתון. עבודה בשכבות מאפשרת לנו להסתיר בקלות כל מה שאין בו צורך מיידי, אך אנו עדיין לא רוצים למחוק כמו למשל תוכניות וחזיתות שייבאנו מאוטוקאד או גג המבנה. וכמובן שכאשר מפיקים הדמיות מהירות או מבצעים טסטים לרינדורים  מומלץ לכבות את השכבות המכילות גאומטריה מורכבת כגון ריהוט, צמחייה תלת-מימדית או אנשים. כאדריכל עליי לשלוט במבחר רב של תוכנות: סקצ'אפ אוטוקאד ריינו וי-ריי פוטושופ אילוסטרייטור אינדיזיין אפטר-אפקטס… ובטח שכחתי לפחות תוכנה אחת. העניין הוא, כמו שרבים מכם בטח יודעים, שמבין כל התוכנות שמניתי לסקצ'אפ יש את מנהל השכבות המבאס מכולן. באמת שניסיתי לעבוד מסודר: יצרתי שכבה נפרדת לכל חלופת תכנון בפרויקט… ייבאתי במסודר ובמדויק את תוכניות וחתכי האוטוקאד בדיוק לפי ההסברים המעולים בספר אוטוקאד… מיקמתי את הצמחייה התלת מימדית והרהיטים בשכבות ע"פ השיטות בספר סקצ'אפ… ואפילו שייכתי את גופי התאורה לשכבות להדמיות יום ולילה כפי שמוסבר בספר וי-ריי… ונתקעתי עם רשימת שכבות באורך הגלות. נשמע מוכר?  ככה זה כשאי-אפשר לעשות קבוצות במנהל השכבות הבסיסי של סקצ'אפ.

התוסף המעולה לסידור השכבות שם לבעיה הזו סוף

  • מאפשר ליצור קבוצות! ולאחד את כל השכבות הרלוונטיות תחת שם אחד (אפילו בעברית), כך שאנו מקבלים רשימה מסודרת וקומפקטית ממש כמו בפוטושופ.
  • מתמשק עם וי-ריי וכל תוכנת רינדור אחרת (Kerkythea, Inidigo, KeyShot, Maxwell, Podium) ומאפשר לרנדר ישירות ממנהל השכבות ואפילו לבחור מה ירונדר ומה לא.
  • מאפשר מצב "צבע לפי שכבה" וכמובן לתת לכל גרופ שכבה צבע משלה.
  • מאפשר ניוד אלמנטים בין השכבות, בידוד, איחוד ובחירה לפי שכבות ממש כמו באוטוקאד!
  • נדלק אוטומטית כשפותחים את סקצ'אפ  (אופציה).

 

למה אתם מחכים?

כנסו ללינק בתחתית המאמר והורידו את "התוסף לסידור שכבות"!
שמרו את קובץ ה-RBZ  היכן שתרצו ע"ג המחשב. פתחו את מנהל התוספים של סקצ'אפ (Window>Extension Manager) ובאמצעות פקודת  "Install Extension" התקינו את הקובץ שהורדתם.

תוסף לסידור השכבות במודל 11

 

לאחר ההתקנה יופיע הסמל החדש הבא ע"ג סרגל הכלים:

תוסף לסידור השכבות במודל 12

 

לחצו וראו איך כל השכבות הקיימות מסתנכרנות:

תוסף לסידור השכבות במודל 13

 

שיהיה בהצלחה ואשמח מאוד אם תשתפו את הפוסט בפייסבוק כדי שכולם יוכלו להנות מהפלאגאין המעולה הזה. אם יש שאלות נוספות, רשמו כאן בתגובות או בפורום התמיכה שלנו, נתראה בקורס 🙂

 

אהבתם? רוצים לקבל את הקבצים?
להורדת הקבצים שתפו את המאמר
SHARE

 

תגובות