תוסף ליצירת גגות, מדרגות, דרגנועים ועוד!

את התוסף הזה כל מי שעובד בסקצ'אפ חייב להכיר. באמצעותו אנו מתכננים מדי יום, בקלות ובמהירות, מהלכי מדרגות מורכבים או ספירליים, דרגנועים בפרויקטים ציבוריים, לוברים או תריסים לחזיתות בניינים, גגות רעפים, מעקות, חלונות ובעצם מה לא?


חדש חדש!

 

האם אתם מתקינים תוספים בקלות?

כפי שרובכם ודאי יודעים, חברת "טרימבל" רכשה את סקצ'אפ מחברת "גוגל לפני מספר שנים. "טרימבל" משקיעה מאמצים רבים בשדרוג מערך התוספים, התאמתם לכלל הגרסאות, נגישותם, הצגתם ובעיקר התקנה פשוטה, קלה, והכי חשוב בטוחה! כיום אין צורך להעתיק קבצים אל תיקיות נסתרות או תיקיות מערכת מסובכות, התוספים מוצגים לראווה ב"מחסן התוספים של סקצ'אפ" ("Extension Warehouse"), קל מאוד לדפדף ביניהם, ופשוט מאוד לשמור אותם אל המחשב או להתקינם ישירות אל הסקצ'אפ. אם בעבר היה עלינו לאתחל את סקצ'אפ לאחר כל התקנת תוסף, כיום זה מיידי ופשוט, ממש כמו להתקין אפילקציה באייפון או באנדרואיד!

 

תוספים מומלצים

 

האם אתם עובדים עם תוספים של אדריכלים?

אחד התוספים המומלצים והאהובים עלינו ביותר, הוא ה-"תוסף ליצירת ליצירת גגות, מדרגות, דרגנועים ומה לא?", אשר עבר לאחרונה מתיחת פנים די רצינית, ומתאים לכל הגרסאות האחרונות סקצ'אפ: סקצ'אפ 2014, סקצ'אפ 2015 וכמובן סקצ'אפ 2016. את התוסף תוכלו להוריד ולהתקין בקלות מהקישור שבתחתית המאמר.

 

איך נראה סרגל הכלים של התוסף?

סרגל הכלים

הסמלים בסרגל הכלים של תוסף זה ברורים וידידותיים במיוחד! לאחר לחיצה על סמל פקודה (למשל גג) נפתח חלון מיוחד ובו תצוגה מקדימה ע"פ נתונים שניתן לעדכן בקלות. במקרה זה הנתונים הם (a) שיפוע הגג, וגם (b) המרחק האופקי של הגג מקיר החיצוני (ראו תמונה).

 

יצירת גג

 

מהו סדר הפעולות ליצירת גג?

1. סימון משטח המגדיר את תחום הגג – ניתן למחוק אותו לאחר מכן!
2. לחיצה על סמל הגג.
3. הזנת נתונים a/b
4, לחיצה על כפתור "Create Hip Roof".

 

יצירת גג

 

אז מה אמרנו? מדרגות? דרגנועים ומה לא?

טוב לא נוכל להסביר על כל הפקודות בפוסט אחד, זה יקרה בשלבים ובנתיים אתם מוזמנים להוריד ולהתקין, כל פקודה מגיעה עם הסבר מפורט וברור. נצלו את סוף השבוע ולמדו בעצמכם את הפקודות שיכולות לשמש אתכם בפרויקט הבא. שימו לב כי התצוגה המקדימה בכל פקודה משתנה ע"פ תיבת הנתונים בה אתם נמצאים!

 

יצירת דרגנוע

יצירת מדרגות ספירליות

 

חושבים שאתם יכולים להסתדר בלי התוסף הזה?

זוכרים את הגג מתחילת הפוסט?  לא רצינו להבהיל אף אחד אבל שימו לב לאפשרות הבאה!

 

סופר

סופר

איך מורידים ומתקינים?

בשביל להוריד את קבצי התוסף יש ללחוץ על שיתוף בתחתית המאמר, מורידים את קובץ ה-RBZ ושומרים אותו ע"ג שולחן העבודה. פותחים את סקצ'אפ ובוחרים בתפריט העליון  Window  את  Extension-Manager ומתקינים באמצעות פקודת "Install Extension".

 

תוסף ליצירת גגות, מדרגות, דרגנועים ועוד! 4

 

אהבתם? רוצים לקבל את הקבצים?
להורדת הקבצים שתפו את המאמר
SHARE

 

תגובות