רהיטים איכותיים ומעוצבים לסקצ'אפ – BD Barcelona Design

עובדים עם סקצ'אפ ומתקשים למצוא רהיטים איכותיים וייחודיים? אנחנו פה במיוחד עבורכם – תכירו את חברת Barcelona Design או בקיצור BD.

מאז הוקמה בשנות ה-70, נחשבה BD חברה לא טיפוסית. הן מייסדיה והן בעליה הנוכחיים אשר מגיעים מרקע אדריכלי (ואינם בעלי רקע עסקי), כיוונו לייצור שמטרתו העיקרית הינה יופי ואסתטיקה, ולעיתים העניקו לכך חשיבות גבוהה יותר מאשר פונקציונליות. המוצרים יוצרו תוך שימת דגש על הפן האמנותי המיוחד ולא בתהליכי ייצור המוני ועל כן נחשבו קרובים יותר לאמנות מאשר למוצר תעשייתי. המוצרים מאופיינים באיכות גבוהה ביותר ובמהדורות קטנות ומוגבלות. בשנות ה-80, BD הפתיעה באמצעות חידוש הרהיטים של Gaudi, עבור המבנים המפורסמים שלו ובשנות ה-90 אף הפתיעו בשנית כאשר חשפו קולקציה חדשה ואקסקלוסיבית של ריהוט ומנורות אשר עוצבו על ידי Dali. כיום, האוספים והמעצבים, בעלי הפרופיל האמנותי כדוגמת: חיימה חיון ודושי לויאן- ממשיכים לטוות את הדרך שבה עיצוב ואמנות נפגשים.

המעצבים

קולקציית הרהיטים של החברה נשענת ברובה על עבודה עם מעצבים בינלאומיים כדוגמת קונסטנטין גרצ'יק, רוס לאבגרוב, דושי ולויאן (הנחשבים לאחד הצמדים החזקים כיום בסצנת העיצוב הבינלאומית), וחיימה חיון. יחד עם זאת, עוד משנותיה המוקדמות נותרו בידיה זכויות הפיתוח, הייצור וההפצה של רהיטי גאודי ודאלי.

כאשר החליטה BD להפיח חיים ברעיונות העיצוביים של דאלי, זמן קצר לאחר מותו ב-1989, ניתנה לה גישה חופשית למאות הרישומים והציורים של האמן. הראשונה והידועה ביותר בסדרת רהיטי גאלי היא הספה "דאליליפס", המעוצבת בהשראת השפתיים הדשנות שמופיעות בציור "הפנים של מיי ווסט" משנת 1935. שנים לאחר שעבד עליה האמן בעצמו, ועם התקדמות הטכנולוגיה, ניתן היה לייצר את הספה בייצור תעשייתי והיא הושקה בשנת 2004 במסגרת חגיגות המאה להולדתו.

מוצרים ומודלים להורדה לסקצ'אפ!

בין שיתופי הפעולה המעניינים כיום בין BD לשלל מעצבים בינלאומיים, ניתן לראות את עבודתם של האחים אומברטו ופרננדו קמפנה (הנחשבים למעצבים הברזילאים הראשונים שעבודותיהם הוצגו במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק) אשר מתמחים בשילוב של זכוכית בעולם העיצוב, והציגו סדרת רהיטים שבה הזכוכית בתפקיד של בועות.

 

 

 

תגובות