תוסף מקצועי לניהול קומפוננטים

שלום חברים, הפעם אנחנו גאים לשתף איתכם תוסף סקצ'אפ (פלאג-אין) פרי פיתוח ישראלי. באמצעות התוסף "Component Finder" של FlexTools תוכלו לנהל את כל הקומפוננטים שלכם בחלונית ניהול אחת בתוך סקצ'אפ – בין אם הם שמורים בתיקיה של סקצ'אפ, בדרייב, בדרופבוקס, או אפילו על שולחן העבודה.

 

בעבר המלצנו לשמור קומפוננטים בתוך נתיב המערכת של סקצ'אפ בכונן C ולמשוך אותם אל המודל באמצעות חלונית הקומפוננטים של סקצ'אפ. מכיון שרובנו עובדים בשיתוף פעולה עם אדריכלים ומעצבים נוספים, לעיתים קרובות נוח יותר לשמור את הקומפוננטים בכונן רשת משותף – וכך כל העובדים יכולים להשתמש באותה תיקייה ולא פחות חשוב – להעשיר ולהרחיב אותה כל הזמן לטובת כולם.

 

על מנת להוריד את התוסף עליכם לעבור לעמוד הזה , להקליד מחיר סמלי (*באירו) שאותו אתם מוכנים לתרום למפתחי התוסף וללחוץ על הכפתור הכחול "!i want this". שימו לב שהתוסף מתאים לגרסת סקצ'אפ 2017 ומעלה.

*ניתן להקליד מחיר 0 אך זכרו שמדובר בחבר'ה ישראלים 🙂

 

לאחר מכן יפתח חלון קטן ובו עליכם להזין את שמכם וכתובת המייל:

 

הקפידו להזין כתובת מייל תקינה ומיד לאחר מכן תקבלו במייל קישור להורדת התוסף + מפתח רישיון (סריאל). לחצו על כפתור "הורד" ושמרו את קובץ ה-RBZ על גבי שולחן העבודה שלכם.

 

פתחו את את תפריט התקנת התוספים של סקצ'אפ דרך הסרגל העליון  Window > Extension Manager,  לחצו על הסמל האדום "Install Extension" ובחרו את קובץ ה-RBZ משולחן העבודה.

 

לאחר ההתקנה יופיע החלון הבא, עליכם להזין את מפתח המספר שקיבלתם במייל וללחוץ על "activate".

 

זהו! עכשיו אתם מוכנים 🙂

סרגל הכלים של התוסף נראה כך:

 

לחצו על סמל זכוכית המגדלת והתוסף יפתח על גבי המסך:

 

לחצו על סמל התיקיה ובחרו את תיקיית הקומפוננטים שלכם.

 

סדרו את התיקיות לפי הסדר המתאים לכם ושימו לב כי ניתן לבחור מצב תצוגה "מפוזר" לבין חלוקה לתיקיות:

 

להוספת קומפוננט למודל יש ללחוץ עליו לחיצה בודדת ולאחר מכן לחיצה נוספת במיקום הרצוי במודל.

לפרטים נוספים על התוסף באתר FlexTools – לחצו כאן

 

בתמונה – אני ואדריכל יהונתן פרנדזל – מייסד FlexTools, עוברים על התוסף ומכינים לכם יום עיון מרוכז שיתקיים בסטודיו ובו יוצגו תוספים חדשים ויעילים לסקצ'אפ. שווה לחכות 🙂

הסתבכתם עם ההתקנה? כתבו לנו פה למטה בתגובות.

אהבתם? שתפו באמצעות כפתורי השיתוף!

תגובות