איך מכינים הדמיית בין-ערביים עם ויריי?

רוצים ללמוד להכין הדמיית בין-ערביים מרשימה? הפוסט הזה במיוחד בשבילכם 🙂

כולנו יודעים שלהדמיות בשעת "בין-ערביים" יש קסם מיוחד. הדמיית בין-ערביים כמעט תמיד תהיה יותר מרשימות מהדמיה זהה לחלוטין בשעת היום, הצבעים רכים ונעימים יותר, ניתן להציג מה קורה בתוך החלל, יש נצנוצים ואפקטים מרגשים של תאורה ועוד.

אז איך עושים את זה? לפני הכל הקפידו על בחירת זווית נכונה ומומלץ שתהיה ממפלס הרחוב (צפו בדגשים בפרק הצילום בקורס ויריי אונליין). נסו לבחור קומפוזיציה מעניינת ואל תשכחו לשלב מעט דמויות ורכבים בשביל ליצור עניין בסצנה וגם לתת תחושה של קנ"מ.

איך מכינים הדמיית בין-ערביים עם ויריי? 2

כוונו את ההגדרות בהתאם

חשוב מאוד להתאים את הגדרות המצלמה לשעת ערב – עדכנו את מכוון החשיפה הצילומית לערך משוקלל של 8. במקרה שלנו מדובר במבנה גבוה – לכן בחרו ביחס התמונה המתאים – 4:5 Portrait  על פני 16:9 הסטנדרטי. הדליקו את כלי ניקוי הרעשים "Denoiser" והמלצה נוספת וחשובה היא לבחור ב-"Ïrradiance Map" על פני "Brute-Force" (ראו עמ' 22 בספר ויריי).

איך מכינים הדמיית בין-ערביים עם ויריי? 3

הוסיפו גופי תאורה מלבניים

זכרו לכבות את אור השמש (Sunlight) – זה ממש חשוב 🙂  לאחר מכן הציבו גופי תאורה חמימים בתוך המבנה. בהדמיית חוץ מסוג זה ניתן להסתפק בגופי תאורה מלבניים וחשוב מאוד לזכור להפוך אותם ל-"בלתי-נראים" וגם לכבות את המופע שלהם בהשתקפויות (עמ' 118).

איך מכינים הדמיית בין-ערביים עם ויריי? 4

בחרו מפת סביבה מתאימה

לקבלת תחושה טבעית וריאליסטית מומלץ להשתמש במפת HDRI עם צבעים מתאימים. במקרה זה בחרנו את מפה מספר 10 מהאוסף של "VizPeople".

איך מכינים הדמיית בין-ערביים עם ויריי? 5

הוסיפו צמחייה יפה (גם ביום)

מומלץ להשתמש בצמחייה הנקייה והמהירה של תוסף הפיזור "סקאטר", זכרו שניתן שמומלץ להשתמש בכלי עוצמתי זה גם עבור המעקות ואפילו מסתורי הכביסה .

איך מכינים הדמיית בין-ערביים עם ויריי? 6

הורידו את ההגדרות ומפת הסביבה מהקישור בתחתית המאמר!

מקווים שהצלחתם! אם אינכם מסתדרים בשלב כזה או אחר – אתם מוזמנים לכתוב לנו כל דבר פה למטה בתגובות ונשמח מאוד לייעץ. ואם אתם רוצים ללכת על בטוח ולהשתמש בקובץ ההגדרות + מפת ה HDRI שלנו – פשוט שתפו את המאמר והורידו את הקבצים 🙂

איך מכינים הדמיית בין-ערביים עם ויריי? 7

 

תגובות