איך מייבאים תיקיית חומרים לסקצ'אפ?

יש לכם תיקיית חומרים נרחבת של תמונות אבל החומרים אינם מופעים בסקצ'אפ? אין שום סיבה! ניתן לייבא את כל החומרים בקלות אל עורך החומרים של סקצ'אפ ולצבוע באמצעותם בקלות ובמהירות תוך כדי העבודה בתוכנה!

הורדת והתקנת הפלאגאין לייבוא חומרים:

הורידו את "הפלאגאין לייבוא חומרים" מהקישור שבתחתית המאמר ושמרו אותו על גבי שולחן העבודה. הפלאגאין הוא בפורמט RBZ וזה אומר שאין צורך למקם אותו בתיקייה מסובכת או נסתרת. התקנתו מתבצעת דרך פקודת "Install Extension" שנמצאת בתוך תפריט Window > Extension Manager.

איך מייבאים תיקיית חומרים לסקצ'אפ? 10

הפעלת הפלאגאין לייבוא חומרים:

את הפלאגאין מפעילים ע"י בחירת הפקודת "import material" מהתפריט העליון "Extensions". לאחר בחירת הפקודה יש לנווט אל התיקייה שבה נמצאות כל הטקסטורות שאנו רוצים לייבא אל מודל הסקצ'אפ שלנו ולסמן אחת מהן בלבד. לאחר האישור יופיעו כל החומרים בעורך החומרים של סקצ'אפ.

איך מייבאים תיקיית חומרים לסקצ'אפ? 11

צפייה ושמירת החומרים החדשים:

על מנת לצפות בחומרים יש ללחוץ על חץ מספר 1 בתמונה הבאה – כפתור הבית "In Model" שמציג את כל החומרים שקיימים במודל שלנו. בכדי לשמור את החומרים באופן שנוכל להשתמש בהם בקלות גם במודלים אחרים, יש לסמן גם את חצים 2 ו-3 , כלומר לשמור "Save As Collection", את "קולקציית החומרים" יש לשמור בתיקיית המערכת :  C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 201X\SketchUp\Materials.

איך מייבאים תיקיית חומרים לסקצ'אפ? 12

שימוש בחומרים במודלים הבאים:

אם שמרתם את החומרים בתיקיית המערכת הנכונה, תוכלו לשלוף אותם בקלות בכל פעם שאתם עובדים עם התוכנה. את חומרי העץ שייבאנו למשל, שמרנו בתוך תיקיית: C:\ProgramData\SketchUp\SketchUp 201X\SketchUp\Materials\Wood  ,  אותה ניתן לבחור בקלות דרך עורך החומרים של סקצ'אפ!

איך מייבאים תיקיית חומרים לסקצ'אפ? 13
להורדת הפלאגאין + אוסף של 85 טקסטורות עץ איכותיות יש לשתף את המאמר.  לכל שאלה נוספת לגבי התקנת החומרים >> אנו זמינים עבורכם ב- פורום התמיכה.
שבוע טוב ובהצלחה!
אהבתם? רוצים לקבל את הקבצים?
להורדת הקבצים שתפו את המאמר
SHARE

תגובות