איך ממדלים אריחים בצורה אוטומטית?

האריחים והחיפויים לא משכנעים? באמצעות התוסף הבא ניתן ליצור גיאומטריה אמיתית ומשכנעת של ריצוף או חיפוי קיר בקלות!

להורדת התוסף שתפו את המאמר!

מהיר, מדויק ומתוחכם

התוסף ליצירת חיפויים עובד בצורה מאוד פשוטה ומדויקת – כל שעליכם לעשות הוא ליצור פאה בודדת (face), לבחור את סוג החיפוי ומאפייניו ולאשר. בלחיצת כפתור החיפוי יפרש על גבי הרצפה או הקיר. ניתן לבחור את נקודת ההתחלה של הריצוף והתוסף יודע לחתוך את האריחים הפינתיים אפילו במידה ומדובר בפינה שאינה ישרה!  מעבר לכך, אם תרצו ליצור "חור" בריצוף, כגון עדנית עגולה לצמחיה – ניתן לעשות זאת בקלות והריצוף לא יופיע באזור זה.

להורדה שתפו את המאמר!

בחרו מבין 16 דוגמאות שונות!

מלבד חיפוי אבן, ריצוף ועץ התוסף מציע מגוון רחב של דוגמאות:  ריצוף פרקט שברון (Chevron), ריצוף פישבון (Herrongbone) ריצוף בצורת משושים ועוד! אפשרות חשובה שכדאי לבחון היא שמירה של כל אריח כקבוצה נפרדת.

להורדת התוסף שתפו את המאמר!

טקסטורה רנדומלית? אין בעיה!

התוסף מציע מספר אפשרויות ליצירת אקראיות בחומר חיפוי. חשוב לדעת שאם הפאה כבר צבועה, התוסף ישתמש בחומר זה עבור כל האריחים. בנוסף, ניתן לבחור באפשרות random-tex בתיבת Material – ולבחור מספר קבצי JPG בגוונים שונים.  אפשרות נוספת היא יצירת אקראיות בזווית הטקסטורה – לשם כך סמנו את ערך הסיבוב הרצוי בתיבת Random-Rotation.

להורדה שתפו את המאמר!

הגדירו טווח רוחב/גובה לאריחים או מידה קבועה

התוסף מאפשר להגדיר ערכי אורך\רוחב ממוצעים לריצוף במידות משתנות או לבחור מידות קבועות (Fixed), בנוסף ניתן לקבוע במדויק מהי מידת הפוגה ומה עומק כל אריח.  ניתן לקטום (חיתוך הפינה באלכסון) כל אריח ולקבל תוצאות מרשימות במיוחד גם במבטי קלוז-אפ. וכמובן שמומלץ להשתמש בתוסף גם על קירות.

להורדת התוסף שתפו את המאמר!

 

תגובות