איך יוצרים מפות חספוס (באמפ)?

יודעים איך להכין מפת באמפ או דיספלייסמנט בעצמכם?  האפליקציה הבאה עושה את העבודה.

כיצד עובדת מפת באמפ?

מפת Bump יוצרת את החספוס בחומר על-פי תמונת-עזר בגווני שחור-לבן (בד”כ מסוג JPG) המקושרת אליה . החספוס נוצר בהתאם לגווני התמונה – הצבעים הבהירים מגדירים את החלקים במישור החומר, בעוד  שהצבעים הכהים מגדירים אזורים שקועים (למשל פוגות).

 

להורדה שתפו את המאמר!

 

מה הגודל המומלץ למפות באמפ?

מומלץ שמפת ה-Bump תהיה בפרופורציה (יחס רוחב:גובה)של הטקסטורה. כך החספוס והחריצים יווצרו במדויק.

 

להורדה שתפו את המאמר!

 

מה ההבדל בין מפת באמפ לדיספליימנט?

מפת באמפ לא באמת משנה את צורת החומר – רק יוצרת אשליה של אור וצל! היתרון בשיטה זו הוא רינדור מהיר ותוצאות מעולות. ולעומת זאת החסרון הוא שאין באמת שינוי צורה והדבר די בולט כשמביטים מהצד. הבחינו בהבדלים בין השניים בתמונה הבאה: שינוי צורה משיגים ע”י מפת Displacement (מימין) , אך יש לקחת בחשבון שמפה זו דורשת זמן רינדור רב יותר!

להורדה שתפו את המאמר!

האם ניתן לצפות מראש מה תהיה השפעת המפה?

פה אתם נכנסים לתמונה: באמצעות האתר המעולה הבא, תוכלו ליצור מפות בקלות, אפילו אם אין לכם פוטושופ!   כל שעליכם לעשות הוא לשתף את המאמר באמצעות הקישורים שבתחתית העמוד ומיד תעברו אל האתר שבתמונה הבאה. משכו כל טקסטורה שתרצו אל המשבצת השמאלית, כוונו את הבאמפ כרצונכם ומיד תראו כיצד הוא משפיע על החומר. סיימתם? לחצו על כפתור ה"Download" והורידו את המפה כקובץ מוכן לעבודה!

 

להורדה שתפו את המאמר!

 

יודעים איך להכניס את המפות לוי-ריי ולרנדר?

פה אנחנו נכנסים לתמונה: נותרו מקומות אחרונים לקורס ויריי שמתחיל ביום שלישי בין השעות 18:00-21:00, הצטרפו אלינו וסמכו עלינו שנלמד אתכם הכל בצורה הכי מקצועית שיש.

 

תגובות